Aktif Arıtma Teknolojileri Tel : (0216) 464 4301 / 06 - Fax : 464 4308
Talep Formu: Teklif Almak İstiyorum

ATIKSU ARITMA TESİSLERİ     

Evsel Nitelikli Atıksu
Endüstriyel Nitelikli Atıksu
Nedir ? Konutlardaki günlük aktiviteler neticesinde banyo, tuvalet, mutfak vb yerlerden oluşan atıksulara verilen isimdir. Sanayideki üretim sürecinde oluşan atıksulara verilen isimdir.
Neden arıtılır ? Arıtma işlemine tabi tutulmadan alıcı ortama (dere, nehir, göl, deniz vb) ulaşan atıksular ortamdaki öncelikle oksijen miktarını düşürerek bu ortamda yaşayan canlılara zarar verirler. Besin zincirini son halkasına kadar izlediğimiz zaman ise bu durumun esasında biz insanlara çok ciddi zararlar vereceği bir gerçektir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bu durum Çevre Yasaları ile kontrol altına alınmış ve arıtma tesislerinin kurulması zorunlu kılınmıştır.
Nasıl arıtılır ?
  • Fiziksel Arıtma
  • Kimyasal Arıtma
  • Biyolojik Arıtma
  • İleri Arıtma
Hangi malzemeler kullanılır? Evsel ve Endüstriyel Atiksu Aritma Tesisleri atiksu nitelik ve niceligine bagli olmakla birlikte asagidaki malzemelerden imal edilir.
- Betonarme
- Çelik Konstrüksiyon (St37, AISI 304, AISI 316 L / Ti)
- Plastik (Polietilen – HDPE, Polipropilen – PP)
CTP (Cam Takviyeli Polyester)
Paket arıtma nedir ?

Paket arıtma; taşınabilir nitelikteki (maksimum 240cm genişlik, 300 cm yükseklik ve 1500 cm uzunluk) kompakt ve modüler (ilave paketler ile kapasitesi artırılabilir) arıtma istemlerine verilen genel isimdir.

Paket Atiksu Aritma tesisleri ;

- Çelik Konstrüksiyon (St37, AISI 304, AISI 316 L / Ti)
- Plastik (Polietilen – HDPE, Polipropilen – PP)
- CTP (Cam Takviyeli Polyester)
-
malzemelerinden imal edilir. AKTIFPAK, paket tip evsel ve/veya endüstriyel nitelikli su ve atiksu aritma tesislerine verilen özel isimdir.

SETUA Web Tasarım Stüdyosu |  Web Tasarım - Güncelleme, Full Flash Site Tasarımı, Flash Banner Tasarımı ,Joomla ,E-Ticaret ,Emlak - Oto Galeri PAKETİ ,Fotoğraf Stüdyosu PAKETİ ,Kurumsal Kimlik - Logo - Kartvizit ,Broşür - Katalog ,İnteraktif CD ,e - KATALOG ,Esnaf - Sanayi - Firma Rehberi,360 derece Sanal Tur ,Marka-Logo Patent ,Domain - Hosting