Aktif Arıtma Teknolojileri Tel : (0216) 464 4301 / 06 - Fax : 464 4308
Talep Formu: Teklif Almak İstiyorum

İLGİLİ KONULAR      

ARITMA TESİSİ YAPTIRIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM ?

1. Arıtma tesislerinin yapımı, montajı ve işletilmesi mühendislik işidir. Bu işi yapacak kişi özellikle Çevre Mühendisi olmalıdır.

2. İşletmenize keşif amaçlı olarak mutlaka ziyarette bulunulmalıdır.

3. İşletmenize gelen Mühendis öncelikli olarak sizin üretim prosesinizi tanımalı ve daha sonra atıksuyun kaynaklandığı noktaları tespit etmelidir. Ayrıca mümkünse atıksuyun kaynağında nitelik ve nicelik olarak azaltılması yoluna gidilmelidir.

4. Arıtma tesisinin kurulacağı alan işletmeciyle beraber tespit edilmelidir.

5. İşletmenize gelen Mühendis atıksuyun varsa analiz sonuçlarını sizden almalı veya ham sudan numune alarak gerekli olan arıtılabilirlik çalışmasını yapmalıdır.

6. İşletmenize keşfe gelen Mühendis başka bir firmayı kötülüyor mu ? Kötülüyorsa lütfen o kişiyi/firmayı ciddiye almayınız.

 

ARITMA TESİSİ TEKLİF DOSYALARINDA NELERE DİKKAT ETMELİYİM ?

İşletmenize sunulan teklif dosyalarında dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıda belirtilmiştir.

1. Yukarıda belirtilen maddeler aynen gerçekleştirildi mi ?

2. Arıtma tesisi için kullanılan ekipmanlar kalite yönünden tetkik edilmelidir. Kullanılan malzemenin adi, vasat veya yüksek kaliteli olması durumuna göre fiyat çok değişebilmektedir. Adi malzeme kullanılması yatırım maliyeti olarak göze düşük gibi gelse de işletme maliyeti olarak çok yüksektir.

3, Alıcı ortama deşarj kriterlerinde belirtilen tüm parametrelerin limitleri sağlayacağına dair garanti taahhüt edilmiş mi ? Taahhüt şekli ayrıntılı olarak izahat edilmiş mi ?

4. Teklif dosyasında tarafınıza alternatif sunulmuş mu ? Arıtma sistemlerinde çözüm bir tane değildir. Sorunun pek çok çözümü vardır. Optimum alternatif değerlendirilmeli ve yatırım maliyetini düşürmek amacıyla varsa işletmeniz imkanları proje aşamasında değerlendirilmiş olmalıdır.

5. Teklif sahibinin benzer sektörlerde tecrübesi var mı ? Referanslarını sorun.

6. Teklif dosyalarındaki işe yarar sayfa sayısı maksimum 10 sayfa ile anlatılabilecek niteliktedir. 1-2 sayfalık faksla teklif geçenlere veya göz boyamaya yönelik kalın teklif dosyalarına aldırmayın.

 

SETUA Web Tasarım Stüdyosu |  Web Tasarım - Güncelleme, Full Flash Site Tasarımı, Flash Banner Tasarımı ,Joomla ,E-Ticaret ,Emlak - Oto Galeri PAKETİ ,Fotoğraf Stüdyosu PAKETİ ,Kurumsal Kimlik - Logo - Kartvizit ,Broşür - Katalog ,İnteraktif CD ,e - KATALOG ,Esnaf - Sanayi - Firma Rehberi,360 derece Sanal Tur ,Marka-Logo Patent ,Domain - Hosting